Spa Houses PALACE
Františkovy Lázně
Medical Care & Treatments & Mineral Springs
Česky English Deutsch

Přírodní léčivé zdroje


Objevte naše místní přírodní léčivé zdroje. Během ošetření bude mít na vás rašelina z Františkových Lázní, minerální voda a léčivý plyn. Jejich účinky na lidské zdraví jsou úžasné.

Moorbad[6].JPGPALACE I **** DRINKCUREPeat wrapMinerální koupel


Ornament

Rašelina

Celá oblast Františkových Lázní je bohatá na přítomnost léčivé rašeliny, která se používá především pro zábaly.

Rašelinové zábaly

  • Během zábalu se intenzivně zahřeje a díky tomu svalové napětí klesá a bolest ustupuje. Mimo to minerály, které obsahují rašelina, jsou absorbovány kůží dále do těla, pomáhají při chronickém zánětu a pomáhají vám zcela uvolnit.
  • Pouze kvůli zvědavosti: rašelina byla vyrobena z rákosu, která po skončení doby ledové zarostla celou Chebskou kotlinou. Tato vrstva byla zásobována minerály z místních pramenů - především sloučenin síry a železa.

 


Ornament

Minerální voda

Přírodní minerální prameny z oblasti Františkových Lázní obsahují velké množství oxidu uhličitého , proto jsou vhodné pro lázně s oxidem uhličitým a k pití.

Lázně s oxidem uhličitým

  • Při užívání lázně s oxidem uhličitým se ponoříte do příjemně teplé vody a oxid uhličitý se postupně vstřebává do vašeho těla. Má velmi dobrý vliv na vaše srdce a cévy. Pomáhá také při chronickém zánětu, včetně revmatické bolesti.
  • Používáme vodu z blízké jarní Nový kostelní, kterou mírně zahřejeme na předepsanou teplotu 33 - 34 ° C.

Pitná kúra

  • Přímo před palácem I můžete čerpat léčivou minerální vodu, která je složena z pramenů Glauber III a Nový kostelní.

  • Léčba pití má širokou škálu účinků na zdraví, avšak důležitá věc je, že lékař rozhoduje o frekvenci a množství pitné vody.

 


Ornament

Léčebný plyn

Oxid uhličitý používáme nejen pro minerální koupele, ale i pro suché lázně s oxidem uhličitým a plynové injekce.

Suché koupele

  • V suché lázni jste zabaleni do pasu nebo krku v tašce, která je naplněna oxidem uhličitým. Plyn má příznivé účinky na vaskulární a nervový systém, cukrovku a osteoporózu. Během koupelí jsou uvolněné svaly, zmírňují se edémy, dále pomáhají s celulitidou, migrénou, nespavostí a dokonce vrací sexuální chuť.

    Výhodou je, že každý může podstoupit tuto proceduru, dokonce i ty, kteří nemohou projít klasickou lázní kvůli např. Křečové žíly.

Plynové injekce

  • Aplikujeme oxid uhličitý pod kůži. Tam se šíří, zlepšuje průtok krve v celé oblasti a díky tomu uvolňuje svalové křeče. Nemůže se však podávat pacientům, kteří užívají léky na ředění krve.

 

 

POŽÁDÁNÍ LÉČEBNÝ POBYT