Lázeňský dům Palace I ve Františkových Lázních hodnocení
X
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > COVID-19 rekonvalescence

COVID-19 rekonvalescenceJednoduchý Móda Úvodka na Facebook (1).jpg


Ornament

Prodělali jste onemocnění COVID-19 a přetrvávají u Vás zdravotní potíže? Zvolte Františkovy Lázně.

Prodělání onemocnění může mít za následek přetrvávající zdravotní potíže, zejména pak dušnostkašel různého stupně, oslabení imunity a únavu, nespavost, bolest na hrudi, poruchy pohybového aparátu a celkové vyčerpání organismu. Těžký až velmi vážný průběh nemoci COVID-19 je velmi často spojený s pneumonií. Plíce nejsou schopny plně okysličovat krev, u těchto pacientů je nutné pokračování v léčbě. Rekonvalescence po prodělání onemocnění může trvat řádově týdny i měsíce.

Ve spolupráci s plicní lékařkou MUDr. Švábkovou byly stanoveny identifikátory závažnosti následků onemocnění a sestaveny léčebné plány, které se zaměřují na přetrvávající potíže po prodělání onemocnění. Pro maximální pohodlí a komfort léčby našich klientů jsme nakoupili a modernizovali zdravotnické vybavení, které je při léčbě těchto potíží využíváno.

Léčebné plány jsou sestavovány na základě přetrvávajících zdravotních potíží individuálně pro každého pacienta. Základem léčby zpravidla bývá odborně vyškoleným personálem poskytovaná respirační fyzioterapie, pravidelné inhalace či kyslíková terapie (oxygenoterapie), která obecně zlepšuje kvalitu života a prodlužuje dobu dožití. Novinkou je tzv. individuální oxygenoterapie, kdy je možné aplikovat proceduru na pokoji klienta. Ten si tak může proceduru užívat například z pohodlí postele. Svou nezbytnou roli při léčbě hrají také místní přírodní léčivé zdroje. Minerální prameny s vysokým obsahem CO2 jsou využívány k vodním uhličitým koupelím, přírodní CO2 je využíván k suchých uhličitým koupelím a podávání plynových injekcí. Právě zvýšená koncentrace oxidu uhličitého má blahodárné účinky na zdraví člověka.

Rezervujte si klasický léčebný pobyt, regenerační léčebný pobyt nebo jarní regenerační kúru. Váš léčebný plán bude sestaven na základě vstupního vyšetření lékaře. Počet podaných procedur závisí na Vámi zvolené variantě pobytu.

 

Rezervovat pobyt

 

Mezi základní předepisované procedury patří:

  • OXYGENOTERAPIE - INDIVIDUÁLNÍ, SKUPINOVÁ

  • RESPIRAČNÍ FYZIOTERAPIE - DECHOVÁ CVIČENÍ, MOBILIZAČNÍ TECHNIKY, DECHOVÁ GYMNASTIKA

  • SKUPINOVÁ CVIČENÍ V REHABILITAČNÍM BAZÉNU S MÍRNĚ SLANOU VODOU

  • SKUPINOVÁ CVIČENÍ V TĚLOCVIČNĚ

  • INHALACE

  • VITAMÍNOVÁ KÚRA

  • ELEKTROTERAPIE

  • MINERÁLNÍ KOUPELE

  • SUCHÉ UHLIČITÉ KOUPELE
  • PERLIČKOVÉ A VÍŘIVÉ KOUPELE, SLATINNÉ ZÁBALY, MASÁŽE A MNOHO DALŠÍHO

Františkovy Lázně jsou díky svému rovinatému terénu a mnoha parky ideálním místem pro léčbu respiračních onemocnění a onemocnění pohybového aparátu. Právě pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu dopomáhá k rychlejší regeneraci. Našim klientům jsou doporučovány tzv. srdíčkové trasy. Celkem 5 tras v rozmezí 2,2-6,7 km vzniklo postupně od roku 1966 jako doplněk lázeňské léčby. Jedná se o kondiční procházkové okruhy s poznávacím charakterem. Na recepci je možné si zdarma zapůjčit hole Nordic walking.

V kombinaci s přírodními léčivými zdroji a naším kvalifikovaným personálem Vám pomůžeme dostat se opět do každodenního života.

Průběh léčby je pod odborným dohledem našich specialistů rehabilitační a fyzikální medicíny MUDr. Kubátové a vnitřního lékařství MUDr. Hrdličky. Problematika onemocnění COVID-19, jeho následky a následná léčba konzultována s plicní lékařkou MUDr. Švábkovou.

 


Ornament

 

Kontaktní údaje
Pobyt

V případě zrušení rezervace neúčtujeme žádné stornopoplatky.
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů