Lázeňský dům Palace I ve Františkových Lázních hodnocení
X
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Léčebně rehabilitační péče > Léčebné procedury

 

Léčebné procedury


Na výběr máte z více než 40 léčebných procedur. Ať už jste přijeli za léčbou nebo relaxací, naši odborníci vám doporučí ty, které vašemu zdraví prospějí nejvíce.


Ornament

Procedury s využitím místních léčivých zdrojů

Slatinné zábaly –  pomohou vám při svalových potížích i chronických zánětech a přispívají k celkovému zklidnění organismu. Zjistěte víc.
Uhličité koupele – mají velmi dobrý vliv na srdce, cévy a chronické potíže, dokonce včetně revmatu. Zjistěte víc.
Pitná kúra – minerální voda, která vyvěrá přímo v Palace I, má celkově blahodárné účinky. Lékař posoudí váš zdravotní stav a poradí vám s užíváním. Zjistěte víc.
Suché koupele – oxid uhličitý, který při koupelích používáme, příznivě působí na cévní a nervový systém a uvolňuje svaly. Zjistěte víc.
Plynové injekce – oxid uhličitý se aplikuje pod kůži, zlepší prokrvení ošetřovaného místa a povolí ztuhlé svaly. Zjistěte víc.


Ornament

Vodoléčba

Perličkové koupele – koupel plná bublinek vás příjemně uvolní a navíc urychlí rekonvalescenci po nemocech, úrazech a operacích.
Vířivé koupele – provádějí se ve vanách s tryskami, které se nastaví tak, aby proud masíroval problémové části těla. Dojde k prohřátí, prokrvení a celkovému uvolnění.
Sirné přísadové koupele – do organismu proniká sirovodík, který uvolňuje svaly, působí proti bolesti, mírní záněty a navozuje psychickou pohodu.
Střídavá koupel nožní – střídavě přešlapujete v teplé a studené vodě a díky tomu se vám krásně prokrví nohy.Proceduře se říká také Kneippova lázeň a pomáhá mj. při rekonvalescenci.
Léčebný tělocvik v bazénu –  tato aktivita je i pro ty, kdo se nesmí namáhat. Voda nadnáší, takže nezatěžujete klouby. Cvičení je snadnější než na suchu, ale přitom velmi efektivní.
Plavání – jeden z nejzdravějších pohybů si díky volnému vstupu do bazénu můžete dopřát tak často, jak budete chtít.


Ornament

Fyzioterapeutické procedury

Reflexní masáže – fyzioterapeut provádí specifické hmaty, kterými působí na nervová vlákna a přes ně ovlivňuje svalovou tkáň i vnitřními orgány. Masáže zmírňují mnoho nemocí.
Reflexní masáž chodidel – plosky obsahují tisíce nervových zakončení, která zrcadlí orgány našeho těla. Při masáži se stlačují jednotlivé body, což prospívá tělu i duši.
Laserová terapie – laser působí jako biostimulátor. Světelný paprsek dodává buňkám v místě ozáření energii a stimuluje je k dělení. Tím se spouští celá řada hojivých procesů.
Ultrazvuk – díky ultrazvuku dochází k většímu prokrvené ošetřovaného místa, k uvolnění napětí, a tím i ke zmírnění bolesti.
Magnetoterapie – při terapii pulsním magnetem se ovlivňuje mezibuněčný transport iontů. Jaký to má efekt? Lépe se hojí rány, ustupují záněty, otoky i bolest.
Individuální cvičení – pod dohledem fyzioterapeuta absolvujete cviky, které jsou vhodné právě pro vás. Celou sestavu se naučíte tak, abyste po návratu mohli pokračovat i doma.
Skupinové cvičení v tělocvičně – zdravotní cvičení vede fyzioterapeut, který dohlédne na to, abyste cvičili opravdu správně.


Ornament

Infrasauna se solnými krystaly

  • Působit na vás bude infračervené záření, které kromě povrchu vašeho těla prohřeje i tkáně. To přináší velké množství blahodárných účinků.
  • Při této proceduře se např. uvolňují svaly, upravuje tlak, pomůže vám při hubnutí a celulitidě, zmírní kožní problémy, zbaví stresu a dokonce i detoxikuje. V infrakabině si opravdu intenzivně odpočinete.
  • Navíc ze solných krystalů se do vzduchu uvolňují minerály, což ocení především ti, kteří mají potíže s dýcháním.
  • Další výhoda? Vzduch kolem vás se nezahřívá, a proto mohou do infrasauny i lidé, kterým klasickou saunu lékaři nedoporučují.


Ornament

Oxygenoterapie

  • Nebo-li kyslíková terapie je léčebná metoda založená na inhalaci zvýšené koncentrace kyslíku. Pacientovi je aplikován kyslík ve vdechované směsi v koncentraci vyšší než je běžný podíl kyslíku v atmosférickém vzduchu (21%). Kyslík okysličuje krev a ta dodává potřebné živiny do celého organismu.
  • Kyslíková terapie je ordinována lékařem dle druhu a závažnosti onemocnění. Je využívána např. při srdečních onemocněních, onemocněních plic a průdušek nebo chudokrevnosti.
  • Skupinová oxygenoterapie využívá centrálního rozvodu kyslíku z tlakových lahví.
  • Při individuální oxygenoterapii je pro získání vyšší koncentrace kyslíku ve vdechované směsi využíváno moderních kyslíkových koncentrátorů. Výhodou této formy je poskytnutí procedury na pokoji pacienta, například z pohodlí postele.

Ornament

Ostatní speciální procedury

Klasická masáž – dochází při ní k celkovému uvolnění svalstva a povzbuzení krevního oběhu. Zmírňuje bolesti hlavy, může dojít ke vstřebání otoků. A určitě vám zlepší náladu.
Podvodní masáž – položíte se do teplé lázně a terapeut vás bude masírovat proudem vody. Uvolní se napětí, ustoupí bolest i svalová únava. Může se zlepšit i stav jizev a celulitida.
Parafínový zábal – své ruce ponoříte do teplé směsi parafínového vosku a oleje. A výsledek? Sníží se bolest drobných kloubů, uvolní se svalové napětí a zlepší výživa tkání.
Manuální lymfodrenáž – při této masáži se stimuluje lymfa tak, aby se odplavily toxiny. Následně se regenerují tkáně, zlepšuje imunita, upravují hormony, redukují otoky a celulitida. 
Přístrojová lymfodrenáž – oblékneme vás do speciálních nohavic, které vyrábějí lehký tlak. Ten urychlí tok lymfy a zbaví vás toxinů. Zmírní se otoky, pocit těžkých nohou a celulitida.
Kyslíková terapie – vdechujete kyslík, a díky tomu se dokonale vyžití tkáně a orgány. Stoupá tělesná a duševní výkonost, procedura má příznivý vliv na mozkové funkce.


Ornament

 

Paušální procedury - hlavní Zvláštní procedury - za příplatek

Uhličitá koupel celková minerální koupel

Perličková koupel

Podvodní masáž

Celotělová vířivá koupel s bylinkami

Slatinný zábal

Skupinové cvičení v bazénu

Infrasauna

Suchá uhličitá koupel dolních končetin

Suchá uhličitá koupel celotělová

Vitamínové injekce

Kyslíková terapie

Peloidní koupel přísadová

Ruční lymfodrenáže

Přístrojové lymfodrenáže obou dolních končetin

Laserová terapie

Kinezio tejpování

Masáž plosky nohou pro obě končetiny

Klasická celotělová masáž

Konopná masáž

Aroma masáž celotělová

Sirná přísadová koupel

Aroma koupel

Quick

Infračervené světlo

Glykemie

Závěrečná lékařská zpráva

Potvrzení pro pojišťovnu

Vystavení receptu

Paušální procedury - vedlejší

Plynové injekce

Vířivá koupel dolních nebo horních končetin

Střídavá koupel dolních končetin

Inhalace

Klasická masáž částečná

Masáž rukou

Reflexní masáže

Parafínové zábaly

Individuální cvičení

Manuální terapie

Ultrazvuk

Magnetoterapie

Diadynamic

Skupinové cvičení v tělocvičně

Rehabilitační stůl – ind. cvičení