Lázeňský dům Palace I ve Františkových Lázních hodnocení
X
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Fotogalerie > Františkovy Lázně

Čím si vás Františkovy Lázně získají?

Františkovy Lázně jsou malebné město, ve kterém se snoubí příroda, kultura, historické i církevní památky s poklidnou lázeňskou atmosférou. U nás lidé zapomínají na stres všedních dnů a čerpají pozitivní pocity nejen díky procedurám, ale i z gastronomických, turistických a kulturních zážitků.

Když mluvíme o Františkových Lázních, byl by hřích nevzpomenout na bronzovou plastiku chlapce s rybou. Tento nejznámější symbol lázeňského města k sobě vábí především díky legendě, která praví, že každá žena, která si na Františka sáhne, otěhotní.

Originál plastiky najdete v Městském muzeu a její oblíbenou repliku si můžete prohlédnout (nebo si na ni sáhnout) před Společenským domem.

Přibližte se přírodě

Přímo na městské parky navazuje lesopark Amerika se stejnojmenným rybníkem. Díky udržovaným stezkám, odpočívadlům, pláži a půjčovně loděk je to ideální místo k relaxaci.

Pokud dáváte přednost „divočejší“ přírodě, doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Soos. Tu najdete asi šest kilometrů od Františkových Lázní. Čekají tu na vás rašeliniště, v nichž z takzvaných bahenních sopek vyvěrají minerální prameny. Naučná stezka vás provede po dně vyschlého jezera.

Kulturní vyžití

Vaši pozornost si zaslouží divadlo Boženy Němcové, ve kterém si divák vybere z bohatého programu činoher, operet, ale i koncertů. Kromě hostujících souborů zde vystupují místní ochotníci.

I milovníci výtvarného umění či historie si u nás přijdou na své. Zavítat můžete do galerií nebo do Městského muzea.

Zábava pro celou rodinu

Příjemnou kratochvílí nejen pro rodiny s dětmi je bezesporu akvapark Aquaforum. Děti si užijí v dětském hřišti s bazénem nebo na tobogánu a dospělí návštěvníci se nechají rozmazlovat ve vřídle, v sauně, ve vodní stěnové masáži či vířivce.

Výlety po blízkém okolí

Františkovy Lázně leží v rovinaté Chebské pánvi, a právě proto nabízejí vhodný terén pro nenáročnou pěší turistiku i cykloturistiku. V městě i v jeho okolí najdete značené Srdíčkové trasy sloužící jako léčebná kúra doporučovaná lázeňským pacientům a nechybí ani dvě Vozíčkářské trasy.

Pokud zamíříte ven z města, zajeďte se podívat na hrad Seeberg. Najdete tam rozsáhlou expozici dějin hradu, vývoje interiérů a v prostorách hrázděné barokní stodoly na vás čekají ukázky řemesel, zemědělství a lidové kultury chebského venkova.

Ve Františkových Lázních si na své přijde úplně každý a čekají tu na vás nezapomenutelné zážitky.